Salamandra Resort - jediné lyžiarske stredisko v Štiavnických vrchochSalamandra Resort - jediné lyžiarske stredisko v Štiavnických vrchoch
13°
So 23° 13°
Ne 25° 15°
Po 30° 19°
Ut 31° 20°
St 31° 21°
Št 32° 20°
Pi 33° 20°
8.6/10 Vynikajúce (Podľa hodnotení 95 hostí)
Zaručujeme vám, že len u nás si zarezervujete izbu za najnižšiu možnú cenu, minimálne o 5% nižšiu ako na inom rezervačnom systéme.
Dospelí:
Deti:
ONLINE Rezervácia
Izba 1

Izba 1
dieťa 1

 

Gastronómia v Salamandre

VÝNIMOČNá, ORIGINÁLNE TRADIČNÁ, čERSTVá A BIO

 

FILOZOFIA

Spoznajte náš región po chuti

MENU

Nové dobroty každú sezónu

SUROVINY

Z bio chovov i z našej farmy

PRIESTORY

Elegancia, no hlavne pohoda

PRÍLEŽITOSTI

Gurmánske zážitky pre rodiny aj firmy

1. Naša filozofia

Prečo robíme špičkovú gastronómiu?

  • Chceme, aby ste jej prostredníctvom spoznali nádherný región Štiavnických vrchov. Zamilujte sa do jeho krásy aj chuti.
  • Dobrý obed alebo večera je oslava spoločne stráveného času. Chceme vám preto zo spoločného stolovania urobiť zážitok, či ste u nás na dovolenke alebo iba na otočku, či ste dvaja alebo vás je 50.
  • Túžime vás rozmaznať. Zaslúžite si to. Kvalitné bio suroviny, profesionálna príprava a dobrá obsluha je tu len pre vás.

Zabudnite na čas a vychutnávajte.


2. NAŠE jedlá

Aké sú jedlá, ktoré vám ponúkame? Čerstvé, originálne, nádherne naaranžované, z lokálnych surovín. Vychádzajú z tradičnej kuchyne a ich spracovanie je moderné. Nechajte sa uniesť chuťou i vizuálnym zážitkom na tanieri!

NOVÉ ZIMNÉ MENU JE TU!

Úplne nové menu na zimnú sezónu je spojením kulinárskeho umenia nášho šéfkuchára a surovín, ktoré sú tradičné pre náš región. 

NEVŠEDNÉ DOBROTY

Dajte si polievku z rakov či zaúdené kačacie prsia na hoblinách z jablkového dreva. Na jazyku vás pošteklí chrumkavý šalát s pečeným kuracím supréme i hovädzí filet steak so zelerovým pyré. Neobíďte naše domáce ravioli plnené dubákmi a rozhodne vyskúšajte náš Zlatý dezert. Je to zlatá guľa z horkej čokolády plnená medovo-orechovým krémom... treba viac dodávať?

TO PRAVÉ VÍNO KU KAŽDÉMU CHODU

Dobre zvolené víno z výborného jedla urobí jedlo priam božské. Doprajte si ohňostroj chuti na jazyku s vínami, ktoré k našim hlavným chodom a dezertom odporučil someliér. 

NAJLEPŠIE TRADIČNÉ JEDLÁ

Keď vás chytí chuť na naozaj dobré halušky, na ktorých je tá najjemnejšia bryndza a slaninky tak akurát. Spravíme vám aj domáce zemiakové knedle plnené údeným mäsom a kapustou.

VEĽKÉ DETSKÉ MENU

Potešíme aj gurmánov v zácviku. V našom menu je takmer desiatka najobľúbenejších detských jedál - samozrejme, z tých najlepších surovín. Napríklad penne s kečupom a syrom, domáce rybie prsty z lososa či výborná krupicová kaša s ovocím (ktorú im možno zjete vy, taká je dobrá).

VEGETARIÁNSKE JEDLÁ

Nezabúdame ani na tých, ktorí chcú deň (či viac) bez mäsa. Určite vyskúšajte opekanú tekvicu s gratinovaným kozím syrom ochutenú naším domácim medom... mňam!

ŠPECIÁLNE POŽIADAVKY

Vybrané druhy jedál z nášho lístka pre vás vieme na požiadanie pripraviť aj v bezlepkovej a bezlaktózovej verzii.


3. naše suroviny

Jedlá v Salamandre vás očaria i prenesú do inej dimenzie... jeden z dôvodov sú tie najlepšie suroviny. 

KVALITNÉ, ČERSTVÉ, ZDRAVÉ, SLOVENSKÉ...

Suroviny do našej kuchyne putujú z vybraných slovenských fariem - čerstvé raky z farmy v Bojniciach, kravský syr Hiadlovec z mliečnej farmy Hiadlovských v Slovenskej Ľupči. Objavte u nás aj delikátnu bio jahňacinku či bio kozí syr.

...A NAŠE!

Veru tak, viaceré suroviny pochádzajú priamo od nás. Napríklad koreňová zeleninka je z našej vlastnej farmy a Salamandra med je z nášho vlastného úľa!


4. PRIESTORY

Obed, večera i jednoduchá kávička s koláčikom má byť zážitok pre všetky zmysly. K tomu patrí krásne prostredie a pohodlné sedenie. Vyberte si, kde vás pohostíme:

HOTELOVÁ REŠTAURÁCIA 

Elegantný príjemný priestor, v ktorom vás čakajú prekrásne naaranžované bufetové stoly k raňajkám aj k večeri. Dajte si tu nezabudnuteľný obed, oslávte výročie či zásnuby.

HOTELOVÝ BAR

Po výbornej večeri to chce dobrý koňačik či fajnový miešaný drink. Odporúčame Salamandra gold cocktail - čierno-zlatý drink s ginom a Martini. V ponuke máme samozrejme aj virgin drinky.

LOBBY BAR

Je ideálny na kávičku po raňajkách či koláčik po obede. Deti ho milujú - sú tu mäkké sedačky, televízor s rozprávkami, knižky aj veľký plyšový Hugo.

LETNÁ TERASA

Užite si naše nádherné leto na terase, donesieme vám tam obed i čerstvú limonádu. Výhody? Tieň, výhľad na hory a na tajch.

PIKNIK

Vonku je krásne a vám sa žiada do prírody? Piknikový kôš vám nabalíme dobrotami, stačí vziať bicykle a ísť si nájsť to svoje miestečko.

NIEČO ŠPECIÁLNE

Potešte polovičku romantickou letnou večerou priamo na móle na tajchu - darujete nezabudnuteľný zážitok.

5. GASTRO NA VŠETKY PRÍLEžITOSTI

Pozvite k nám milovanú osobu, rodinu, priateľov či obchodných partnerov! Naše jedlá ich očaria, potešia a zanechajú vynikajúci dojem.

kedy k nám prísť?

Keď ste na cestách a chcete sa niekde dobre najesť, keď chcete pozvať príbuzných na rodinný obed či pohostiť obchodných partnerov - Salamandra je to pravé miesto. Zažite tu perfektnú romantickú večeru, fantastickú svadobnú hostinu alebo dobré raňajky, kým sa vydáte na svah.

Príďte k nám na špeciálne akcie pre gurmánov, jesenné husacie hody či zabíjačku s grilovačkou…  Jednoducho, príďte kedykoľvek. Čaká na vás toľko dobrôt!

Reštaurácia aj bar sú otvorené pre hotelových hostí aj pre všetkých návštevníkov každý deň vrátane sviatkov od 7:30 do 23:00. Kuchyňa je otvorená do 22:00.Doprajte si perfektné jedlo. Potešte chuťové bunky.
Navštívte Salamandru.

 

Máte záujem o rezerváciu v reštaurácii, chystáte svadbu, alebo firemnú akciu?

Ozvite sa nám!

Kontakt:

Svadby: +421 918 888 829
Firemné akcie: +421 907 792 083

prevadzka@salamandrahotel.sk

 


Fotogaléria