Salamandra Resort - jediné lyžiarske stredisko v Štiavnických vrchochSalamandra Resort - jediné lyžiarske stredisko v Štiavnických vrchoch
10°
Po 15°
Ut 17°
St 19° 11°
Št 18°
Pi 14°
So 13°
Ne 11°
8.6/10 Vynikajúce (Podľa hodnotení 100 hostí)
Dospelí:
Deti:
ONLINE Rezervácia
Izba 1

Izba 1
dieťa 1
Dnes
10°
Pondelok
15°
Utorok
17°
Streda
19°
11°
Štvrtok
18°
Piatok
14°
Sobota
13°
Nedeľa
11°

Pump track na Salamandre

Čo je to Pumptrack?

Pumptrack je špeciálne navrhnutá dráha určená predovšetkým pre bicykle, na ktorej je možné jazdiť bez pedálovania a rýchlosť získavať dynamickou zmenou ťažiska, odľahčovaním a následným zatláčaním do vĺn a klopených zákrut. 

Komu je pumptrack určený?

Pumptrack SALAMANDRA má ako prvý na Slovensku asfaltový povrch, vďaka čomu si ho môžu okrem cyklistov užiť aj jazdci na kolobežkách, kolieskových korčuliach či skateboardoch.

Výhodou pumptracku je jeho využiteľnosť pre všetky vekové a výkonnostné kategórie  od deti cez hobby jazdcov až po pretekárov. Pre začiatočníkov je výzva odjazdiť okruh bez pedálovania,  postupne jazdci zlepšovaním techniky pohybu – tzv. pumpovania zvyšujú svoju rýchlosť, čím sa im následne otvárajú nové možnosti prejazdu prvkov s využitím pokročilejších techník, ako napríklad prejazd vĺn len na zadnom kolese – manuálom, alebo skokom.

Okrem tréningu techniky na bicykli je jazda na pumptracku výborným spôsobom intervalového tréningu pre rozvoj sily, výbušnosti a kondície a preto je skvelým tréningovým miestom i pre závodne orientovaných  jazdcov...a hlavne je to obrovská zábava!

Fotogaléria