Dobrodružstvá malého baníka

4-dňový pobyt (pondelok - štvrtok) od 509 €
4-dňový pobyt (štvrtok - nedeľa) od 626 €
7-dňový pobyt (pondelok - nedeľa) od 1127 €

Pozývame vás do unikátnej prírody pretkanej baníckou históriou, kde človek a čarovné bytosti kráčajú už stáročia ruka v ruke.

Pre deti sme pripravili cestu za pokladom, plnú záhad, dobrodružstiev a poznania. Čakajú ich neopakovateľné zážitky, na ktoré budú radi spomínať. Malí baníci s permonickými čiapkami a náradím hľadajú vzácne kamene, ryžujú zlato a v sobotu zavítajú aj do neďalekej bane.

Priamo pod našimi nohami, v rezorte Salamandra, sa dodnes ukrýva zlato, striebro, krištáľ a ametyst… Ako sa to všetko začalo? Legenda hovorí o pastierovi Michalovi, ktorý pásol ovce na rozsiahlych pastvinách, kochal sa štiavnickou prírodou, s láskou sa staral o svoje ovečky, keď zrazu, priamo pred jeho očami, prebehla jašterička. Malá, čierna jašterička so zlatými škvrnami. Spočiatku si myslel, že sa mu to zdalo, no jašterička prebehla znova a Michal pochopil, že mu niečo ukazuje. Zaviedla ho ku kameňu, kde sa skrývali zlatá a strieborná jašterička. Postarali sa o to, aby sa dary schované pod zemou dostali k ľuďom. Existuje však odveký zákon, že príroda poskytne dary, len ak ľudia budú prírodu a zvieratá v nej chrániť. O to sa starajú permoni, banícki škriatkovia, ktorí sa vedia rozprávať so zvieratami, s čarovnými bytosťami a aj s ľuďmi.

Online rezervácia Dobrodružstvá malého baníka