Domov/ Lyžiarske stredisko/ Informácie o stredisku

Lyžiarske stredisko Salamandra | hotel priamo na svahu

Najjužnejšie položené lyžiarske stredisko so sedačkovou lanovkou na Slovensku si získava čoraz viac fanúšikov – a to nielen medzi južnými regiónmi. Veď plnohodnotnú lyžovačku si môžete užiť už 1,5 hodiny od Bratislavy.

Lyžovačka pri Banskej Štiavnici a len hodinu a pol cesty autom od hlavného mesta je skvelý nápad! Banská Štiavnica je úžasné mesto uprostred krásnej prírody, a tak jeho okolie ponúka aj výborné podmienky na lyžovanie. A ak lyžovačka pri Štiavnici, tak jedine u nás - v Salamandra Resort. Stredisko ponúka rôzne trate na lyžovanie, či už pre začiatočníkov, stredne pokročilých alebo skúsených lyžiarov. Každý lyžiar si to tu určite užije.

Stredisko je vybavené zasnežovacím systémom a ponúka ideálne podmienky na lyžovanie pre celú rodinu. Stredne náročná zjazdovka je vhodná aj pre začiatočníkov a pre menej skúsených lyžiarov. Lyžiarske stredisko pre deti, ideálne aj pre dospelých. Na vrchol 1 450 metrov dlhého svahu vás vyvezie štvorsedačková lanovka s bublinami, takže ste chránení aj pred vrtochmi počasia. Lanovka je vybavená bezkontaktným turniketom.

lyžiarske stredisko salamandra
Snehové podmienky
Otváracie hodiny -
Výška snehu - vrcholová stanica 850 m n.m. 20 cm
Výška snehu - údolná stanica 579 m n.m. 15 cm
Výška snehu - Hotel Salamandra 10 cm
Lavínové nebezpečenstvo
Stav snehu Mokrý sneh
Stav snehu - čiastočne Rozmočený
Stav zjazdoviek -
Posledné sneženie 01.12.2023
Stav zjazdoviek
Prevádzka Zjazdovka Náročnosť Dĺžka Prevýšenie
Veterné sedlo
Stredne ťažká
1400 m 271 m
Stav vlekov a lanoviek
Prevádzka Zariadenie Otvorené / Zatvorené Dĺžka Kapacita
Lanovka 08:30 - 15:30 1272 m 2400 os./h
Vlek 08:30 - 15:30 220 m 700 os./h
Otváracie hodiny lyžiarskeho strediska

Stredisko otvorené DENNE počas zimnej sezóny

8:30 – 15:30 h

lyžovačka na slovensku

Užite si skvelú lyžovačku

Všetci začiatočníci majú k dispozícii aj nenáročný svah, na ktorý ich vyvezie vlek s kotvou. Príležitosť naučiť sa lyžovať a neskôr zažiť skutočnú lyžovačku tak majú aj tí najmenší. 
Ak si chcete vychutnať pohľad na krásnu okolitú prírodu, využite ponuku vyhliadkovej jazdy na snežnom skútri. Rodiny s deťmi tu okrem detského vleku nájdu lyžiarsku školu aj pre najmenších, takže aj rodičia majú čas dosýta si zalyžovať. 

Firemní klienti zase ocenia, že na teambuildingovú lyžovačku si nemusia nosiť vlastnú výbavu. Všetko potrebné si rýchlo a jednoducho požičajú. A prečo prísť na teambuilding práve k nám? Ponúkame Vám skvelé miesto na oddych a množstvo aktivít, ktoré posilnia tímového ducha a vzťahy medzi členmi kolektívu. Nič nie je lepšie ako si v zime v krásnom prostredí užiť firemnú lyžovačku. Lyžovačka ako teambuildingová aktivita nie je len o športe, ale aj o spoločnom raste, spolupráci a vytváraní silných väzieb medzi členmi tímu mimo pracovného prostredia. Okrem užitočných aspektov je teambuildingová lyžovačka tiež skvelou príležitosťou na oddych a zábavu mimo pracovného prostredia. Tím môže spolu stráviť čas, vytvárať spomienky a uvoľniť sa. Aktivita na svahu umožňuje členom tímu spoznávať sa z inej stránky, čo môže viesť k posilneniu osobných väzieb a dôvery v tíme.

skialpinizmus štiavnické vrchy

Pravidlá pre skialpinistov

Skialpinizmus je šport, ktorý vyžaduje špecifické vedomosti, schopnosti a zodpovednosť. Je to nádherný šport, ale vyžaduje dôkladnú prípravu, rešpekt k prírode a ostatným ľuďom v horskom prostredí. S ohľadom na bezpečnosť všetkých návštevníkov strediska, ktorí využívajú služby lanovky, je skialpinizmus v Salamandra resort povolený len v čase mimo prevádzkových hodín lanovky.